درب کشویی

درب کشویی یا ریلی به نوعی از درب اطلاق می‌گردد که بصورت افقی بر روی ریل حرکت کرده و باز و بسته می‌شود. در حقیقت سیستم این درب کاملاَ اتوماتیک بوده و بدون دخالت هرگونه نیروی فیزیکی یک لنگه درب به حرکت درآمده و امکان رفت و آمد را فراهم می‌کند. البته در گذشته این درب ها با کمک نیروی فیزیکی انسان و به دشواری جابه جا می‌شدند. شرکت‌های بسیاری به تولید و واردات انواع درب ریلی و کشویی روی آورده‌اند

در محیط‌های بزرگ صنعتی نظیر انبارها، سوله و کارخانجات اغلب اوقات از درب اتوماتیک کشویی استفاده می‌گردد، برای اینکه سهولت و سرعت در عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین حرف اول را می‌زند. گروه صنعتی آتی در طیف گسترده‌ای از انواع درب اتوماتیک صنعتی را اجرا و به شما عزیزان معرفی کرده است که در این قسمت به درب کشویی اتوماتیک خواهیم پرداخت.

درب کشویی سوله، درب کشویی صنعتی و درب آشیانه فرودگاه برخی از انواع مهم این نوع از درب اتوماتیک هستند که تا حدودی خصوصیات و ویژگی‌های مشابه دارند. جهت سهولت و سرعت عملکرد در واحدهای صنعتی از درب اتوماتیک صنعتی استفاده می‌شود، بدین معنا که این درب ضریب ایمنی و طول عمر بالایی دارد و در اماکن بزرگ که تردد بسیار زیاد است برای صرفه جویی در انرژی بهتر است این نوع درب نصب و راه اندازی شود.