09125227706

32355616 - 011

  

نمای اسپایدر چیست؟

 

علت نام گذاری نمای اسپایدر به این نام دو علت دارد

که یکی به دلیل این است که یراق آلاتی که برای اتصال این شیشه اسپایدر استفاده می شود شبیه به عنکبوت هستند از این رو به آنها شیشه های عنکبوتی و در اصل شیشه اسپایدر گویند. دومین علتی که برای این نوع نام گذاری هست این است که شیشه های اسپایدر به صورت شبکه موزاییکی بر پایه محورها است شبیه به عنکبوت است از این رو به این نوع شیشه ها، شیشه های اسپایدر یا نمای اسپایدر گویند.

نماهای اسپایدر به دلیل اتصالات پیشرفته ای که نسبت به سایر ساختمان های اطراف خودشان دارند متمایز می شوند و توجه هر انسانی را به خود جلب می کند و هر بیننده ای مجذوب این شاهکار مهندسی می شود. بارزترین جایی که حتما با نمای اسپایدر بر خورده اید در بانک ها هست و مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده است که به این اتصالات خیره شوید و سعی کنید از زیبایی بی بدیل این شاهکار مهندسی سر در بیاورید که چگونه این شیشه ها که به صورت شبکه ای نمای ساختمان حساسی مثل بانک را پوشانده اند و چگونه استحکام کافی در زمان زلزله یا برخورد ضربه دارند.

حقیقت این است که شیشه ها و نمای اسپایدر سازه های پیشرفته ای هستند که توسط مهندسین عمران تمام محاسبات شیشه اسپایدر انجام می شود و در آن تمام الامان ها مانند ضربه، زلزله، آتش سوزی و غیره مورد محاسبه قرار می گیرد و سپس با توجه به کاربرد و سایر شرایطی که مهندسان پیشبینی کرده اند نمای اسپایدر را اجرا می کنند. گاه بدون ستون آلومینیومی، گاه با ستون آلومینومی، گاهی با سازه های کابلی و گاهی هم با تیغه های شیشه ای شیشه اسپایدر در محل ساختمان اجرا می شود.

 

 

مزایای نمای اسپایدر:
وزن پایین نسبت به سایر نماها

• شفافیت بی بدیل

• نصب آسان

• قدرت مانور بالا در نماهای پیچیده

• تنوع بالا متناسب با هر کاربردی

• مقاومت بالا در برابر ارتعاشات زلزله

 

اجرای نمای اسپایدر:

محاسبات نمای اسپایدر الحق و الانصاف محاسبات بسیار پیچیده و دقیقی دارند. محاسبات دقیق و اجرای دقیق هر دو مکمل یکدیگر اند گاهی یک اختلاف چند میلی متری به ساختار کلی شبکه نمای اسپایدر آسیب می رساند. از این رو تمام مراحل از اندازه گیری نما تا ساخت در کارخانه تا محاسباتبی که مهندسان و مشاوران انجام می دهند با دقت بسیار بالایی انجام می شود و تقریبا هر گونه خطایی را به صفر می رسانند. اما زیبایی بی نظیری که این نما ایجاد می کند و تمایزی که با سایر ساختمان ها دارند این سختی ها را برای هر پیمانکار و مجری طرحی دلپذیر و دل نشین می کند.

ابعاد شیشه اسپایدر کاملا دست طراحان و مهندسان است که با توجه به کاربری ساختمان و شرایط طراحی و مهندسی ابعاد پنل های نمای اسپایدر را تعیین می کنند اما به طور کلی هر چه ابعاد شیشه های اسپایدر بزرگتر باشد در کنار پیچیدگی بالا زیبایی بیشتری به ساختمان می دهد. ضخامت شیشه اسپایدر بین ۱۱ میلی متر تا ۱۲ میلی متر هستند که با استفاده از یراق آلات فولادی ضد زنگ که مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند. نمای اسپایدر از جنس شیشه نشکن (سکوریت یا سکوریت لمینیت) است که در برابر ضربه زلزله آتش سوزی و غیره استحکام و مقاومت بالایی دارند. علاوه بر این ویژگی ها شیشه های اسپایدر عایق صوتی و حرارتی هستند که آسایش لازم برای ساکنین را فراهم می کند و تلاف انرژی بسیار کمی دارد زیرا در اجرا و عایق بندی دقت بسیار بالایی صرف می شود.

از شیشه اسپایدر در ورودی بانک ها، وزارت خانه ها، مراکز خرید، برج ها، سفارت خانه ها، استخر های سر پوشیده و غیره مورد استفاده قرار می گیرد

درباره سرادر

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش جمعیت وهزینه انرژی های حرارتی، استفاده بیشتر از دربهای اتوماتیک بعنوان یکی از ابزارهای حفظ انرژی وجلوگیری از ورود آلودگی وسروصدای تولیدشده از محیط بیرون بسیار کارآمد بوده ومورد استقبال قرارگرفته است.استفاده از دربهای اتوماتیک علاوه برمزایای فوق،باعث سهولت در ورود وخروج ها،حمل ونقل آسان وسایل از دربها،امنیت بیشتر و... می باشد.همچنین جلوه ای زیبا ومدرن به محلی کار یا زندگی شما می بخشد و باعث ایجاد محیطی آرام و دلپذیر می گردد . مهمترین مصارف دربهای اتوماتیک در ورودی ساختمانها،مغازه ها،مراکزخرید،بیمارستانها،رستورانها،هتلها،مراکز اداری ودولتی،بانک ها،قسمتهای امنیتی و...می باشد. شرکت درب اتوماتیک سرادُر باهدف ارایه انواع دربهای اتوماتیک ورودی ساختمانهای مدرن در سال 1386 تاسیس وفعالیت خودراآغاز نموده است.این مجموعه متشکل از تکنسین ها و کارشناسان مجرب فنی در زمینه صنعت درب اتوماتیک با پشتوانه سالها حضور در این عرصه و با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا قادراست انواع درب ها با استانداردهای معتبر اروپا وآسیا را برای مصرف کنندگان وکارشناس و متخصصین ساختمان تولید وعرضه نماید .شرکت سرادُر مفتخر است باعرضه بهترین نوع درب های اتوماتیک با گارانتی وخدمات پس ازفروش گسترده درسراسر کشور خدمات شایانی را ارائه نماید.

اطلاعات تماس

آدرس : مازندران - کمربندی امیرکلا جنب دانشگاه آریان

 

تلفن : 32355616 - 011

 

تهران : 88227941-021

 

ایمیل : info [at] saradoor.com

 

سامانه پیام کوتاه : 10002188227941

Template Design:Dima Group