09125227706

32355616 - 011

  

رول کرکره برقی

 

 

 

همانگونه که در عکس مشاهده می نمایید ، در بالاترین نقطه کرکره برقی ، مسیر حرکت عمودی تیغه ها به پایان می رسد و به صورت دورانی دور یک لوله جمع می شوند. به این لوله شفت و یا درام می گویندو به مجموعه شفت + تیغه ها رول کرکره برقی می گویند. در واقع در زبان انگلیسی به کرکره برقی Roll UP Door میگویند و ترجمه آن می شود "درب رول شونده در بالا". حال می خواهیم در خصوص این رول ، تاثیر آن بر سرعت و صدای کرکره و جهت چرخش آن صحبت نماییم.

 

جهت رول شدن کرکره برقی
1.رول به داخل
2.رول به بیرون
زمانی که کرکره برقی به بالاترین نقطه خود می رسد دور لوله شفت رول می شود. این شفت نمی تواند دقیقاً وسط باشد و باید مماس بر مسیر حرکت تیغه ها به سمت داخل و یا خارج باشد. از نظر فنی تیغه ها و موتور کرکره برقی اجازه رول شدن به سمت داخل و بیرون را می دهند و این به محل نصب و سلیقه ما بستگی دارد که کرکره را به صورت رول به داخل استفاده نماییم و یا رول به بیرون.

معمولاً کرکره را به صورت رول به داخل نصب می نمایند زیرا از بیرون یکدست و زیبا تر به نظر می آید و همچنین افرادی که بیرون درب هستند به موتور و سایر تجهیزات دسترسی نخواهند داشت. البته در این بخش محدودیت هایی نیز داریم. فرض کنید دهنه یک مغازه از کف تا سقف شیشه است و ما می خواهیم موازی این شیشه ها کرکره برقی نصب نماییم. اگر کرکره خیلی به شیشه ها نزدیک باشد در نتیجه فضایی بین شیشه و تیغه های کرکره وجود نخواهد داشت که بتوانیم رول را به سمت داخل نصب کنیم و لذا باید کرکره برقی را به صورت رول به بیرون نصب کنیم.

 

فضایی که رول کرکره اشغال می کند
این رول در واقع یک استوانه افقی به قطر 35 سانتیمتر است که در بالاترین نقطه کرکره برقی از یک سمت تا سمت دیگر کشیده شده است. البته قطر 35 سانتیمتری تقریبی است و با توجه به ارتفاع کرکره برقی ، نوع تیغه انتخابی و همچنین قطر اولیه شفت (لوله درام) ، قطر رول متفاوت خواهد بود.

 

تاثیر قطر رول بر سرعت کرکره برقی
با هر بار چرخیدن رول کرکره برقی ، به اندازه محیط دایره مقطع آن ، تیغه به دور آن جمع می شود. لذا هرچه قطر رول کرکره بیشتر باشد، با هر بار چرخیدن میزان بیشتری تیغه به دور خود جمع می کند و سرعت کرکره برقی بیشتر خواهد بود.

 

تاثیر قطر رول بر صدای کرکره برقی
هر چه قطر رول کرکره برقی بیشتر باشد، تیغه ها و مفصل های متصل کننده آنها حرکت دورانی و لولا گونه کمتری نسبت به هم دارند و لذا صدای حرکت تیغه ها کمتر خواهد بود. به همین دلیل است که در ابتدای بالا رفتن کرکره برقی که قطر رول کم است صدای تیغه ها بیشتر و با افزایش قطر آن ، صدای ایجاد شده کاهش می یابد.

 

دورپیچ کرکره برقی چیست
معمولاً زمانی که کرکره برقی اندازه گیری می شود به ارتفاع 30 تا 40 سانت بعنوان دورپیچ کرکره برقی اضافه می شود. این 30 تا 40 سانت تیغه بیشتر در واقع به دور رول کرکره برقی می پیچند و باعث می شوند:

1.لوله (شفت ، درام) کرکره برقی با تیغه های دورپیچ پوشیده شود و حاصل کار زیبا تر شود
2.در استارت اول به تیغه اول شوک حرکتی وارد نشود و تیغه اول آسیب نبیند
3.قطر رول کرکره افزایش یابد. سرعت کرکره بیشتر و صدای آن کمتر شود

درباره سرادر

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش جمعیت وهزینه انرژی های حرارتی، استفاده بیشتر از دربهای اتوماتیک بعنوان یکی از ابزارهای حفظ انرژی وجلوگیری از ورود آلودگی وسروصدای تولیدشده از محیط بیرون بسیار کارآمد بوده ومورد استقبال قرارگرفته است.استفاده از دربهای اتوماتیک علاوه برمزایای فوق،باعث سهولت در ورود وخروج ها،حمل ونقل آسان وسایل از دربها،امنیت بیشتر و... می باشد.همچنین جلوه ای زیبا ومدرن به محلی کار یا زندگی شما می بخشد و باعث ایجاد محیطی آرام و دلپذیر می گردد . مهمترین مصارف دربهای اتوماتیک در ورودی ساختمانها،مغازه ها،مراکزخرید،بیمارستانها،رستورانها،هتلها،مراکز اداری ودولتی،بانک ها،قسمتهای امنیتی و...می باشد. شرکت درب اتوماتیک سرادُر باهدف ارایه انواع دربهای اتوماتیک ورودی ساختمانهای مدرن در سال 1386 تاسیس وفعالیت خودراآغاز نموده است.این مجموعه متشکل از تکنسین ها و کارشناسان مجرب فنی در زمینه صنعت درب اتوماتیک با پشتوانه سالها حضور در این عرصه و با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا قادراست انواع درب ها با استانداردهای معتبر اروپا وآسیا را برای مصرف کنندگان وکارشناس و متخصصین ساختمان تولید وعرضه نماید .شرکت سرادُر مفتخر است باعرضه بهترین نوع درب های اتوماتیک با گارانتی وخدمات پس ازفروش گسترده درسراسر کشور خدمات شایانی را ارائه نماید.

اطلاعات تماس

آدرس : مازندران - کمربندی امیرکلا جنب دانشگاه آریان

 

تلفن : 32355616 - 011

 

تهران : 88227941-021

 

ایمیل : info [at] saradoor.com

 

سامانه پیام کوتاه : 10002188227941

Template Design:Dima Group