09125227706

32355616 - 011

  

مزایای درب و پنجره دو جداره UPVC

 

آنچه که در نمای ساختمان بسیار حائز اهمیت می باشد ساخت درب و پنجره است. درب و پنجره با توجه به منطقه آب و هوایی در اشکال و فرم های متنوع طراحی می شود. پنجره ها نور را به داخل ساختمان منتقل می کنند و سبب روشن شدن فضای آن می شوند. اگر درب و پنجره ها به شیوه مناسب طراحی و ساخته شوند نقش مهمی در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه های آن ایفا خواهند کرد. دلیل اصلی افزایش بهای قبوض انرژی های حرارتی، استفاده از درب و پنجره نامناسب در ساختمان است، علاوه بر آن ورود آلودگی های صوتی به داخل ساختمان نیز ناشی از این امر است. طبق تحقیقات صورت گرفته ۴۰ درصد از انرژی داخل ساختمان توسط درب و پنجره اتلاف می شود. این مشکلات باعث شده اند که سازندگان و معماران به فکر استفاده از طرح و متریال مناسب برای ساخت درب و پنجره عایق در ساختمان باشند و درب و پنجره های دو جداره UPVC را مورد استفاده قرار دهند. در ساختمان های نوساز امروزی درب و پنجره دوجداره جزء جدایی ناپذیر آنها محسوب می شوند و نقش بسزایی هم در زیبایی نما و هم در کاهش هزینه های سوخت بر عهده دارند. در بازسازی خانه های قدیمی نیز تعویض درب و پنجره جزء اولویت های پروژه محسوب می شود.

درب و پنجره های دو جداره از جنس UPVC ساخته می شوند و از استحکام و مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل متعدد برخوردار هستند. یو پی وی سی نوعی ترموپلاستیک و از مشتقات نفت و گاز است که در اثر یک فرآیند پلیمری ایجاد می شود. UPVC مخفف Unplasticized Poly Vinyl Chloride است و ماده اصلی ساخت پروفیل درب و پنجره های دو جداره محسوب می شود. میل این ماده نسبت به ترکیب بسیار کم است، از این رو دوام زیادی دارد. ماده اصلی تشکیل دهنده UPVC پلیمر PVC است که میل به ترکیب با اکسیژن دارد و در برابر گرما و نور نیز مقاومت آن کم است. به همین دلیل یک پایدار کننده به آن اضافه می کنند تا مقاومت آن افزایش یافته و در برابر عوامل مختلف واکنش نشان ندهد. پایدار کننده هایی نظیر کلسیم دوام پی وی سی را در شرایط مختلف اقلیمی و فیزیکی افزایش می دهد و در اثر گذشت زمان تغییری در مقاومت آن ایجاد نمی کند. از جمله موادی که برای بالا بردن کیفیت پی وی سی بدان افزوده می شوند پرکننده ها، روان سازها، تثبیت کننده های رنگی و حرارتی و دی اکسید تیتانیوم هستند. پر کننده ها مقاومت و الاستیسیته محصول را تقویت می کنند و روان سازها منجر به ایجاد سطحی صاف و صیقلی شده و حین فرآیند اکستروژن به جریان مواد درون قالب کمک می نمایند. تثبیت کننده ها نیز مانع تغییر رنگ پروفیل ها می شوند و مقاومت آنها را در برابر حرارت و نور خورشید بالا می برند . علاوه بر آن دی اکسید تیتانیوم شفافیت رنگ پروفیل را تنظیم می کند و پرتوهای ماوراء بنفش را بازتاب می نماید.

در عصر حاضر درب و پنجره های دو جداره UPVC به نوعی عایق صوتی مشهور هستند. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت میزان سر و صدا در محیط بیرون از ساختمان نیز افزایش یافته و آلودگی صوتی در همه جا شیوع پیدا کرده است. سر و صدای زیاد فعالیت های مغزی را با کندی مواجهه می کند و بر شنوایی انسان نیز تاثیرات مخرب می گذارد. محیط آرام و به دور از هر نوع آلودگی صوتی، آرامش ذهنی و جسمی را به ارمغان می آورد و سلامتی را ارتقاء می دهد. یکی از روش های موثر در کاهش آلودگی های صوتی و جلوگیری از ورود آن به محل کار و زندگی، استفاده از درب و پنجره دو جداره است. سیستم این درب و پنجره ها آرامش و راحتی را به همراه داشته و حدالقل صدای ممکن را انتقال می دهد. یکی از مشکلات زندگی در شهرهای شلوغ و بزرگ پدیده آلودگی صوتی است، بنابراین با نصب درب و پنجره دو جداره می توان میزان صدا را تا ۴۰ دسی بل کاهش داد.

درب و پنجره های دو جداره از پروفیل UPVC و شیشه دو جداره ساخته می شوند. شیشه دو جداره متشکل از دو یا سه لایه شیشه است که به صورت موازی کنار هم قرار گرفته اند. این شیشه ها با استفاده از اسپیسر از هم جدا می شوند. اسپیسرها اصولاً از جنس آلومینیوم هستند و درون آنها با سیلیکا ژل که ماده ای رطوبت گیر است پر می شود. سیلیکا ژل مانعی برای ایجاد رطوبت در فضای بین شیشه ها است. فضای بین شیشه ها نیز با گاز آرگون و گاز SF6 پر می شود که حضور آنها این شیشه ها را به نوعی عایق حرارتی و صوتی تبدیل می کند. شیشه های دو جداره مانع از ورود سر و صدا به داخل ساختمان می شوند و از انتقال هوای بیرون به داخل میکاهند. پنجره های دو جداره نه تنها در منازل بلکه در ساختمان هایی نظیر آسایشگاه ها، بیمارستان ها، کتابخانه ها و … برای ایجاد محیطی آرام و بی سر و صدا کاربرد دارند. پنجره های دو جداره ۳۰ الی ۵۰ دسیبل منجر به کاهش میزان صوت می شوند. Patio 17 1012x800 - مزایای درب و پنجره دوجداره UPVC

 

 

 

مزایای استفاده از درب و پنجره های دو جداره UPVC:

نصب آسان

پروفیل های UPVC را می توان به راحتی برش داد و توسط جوش متصل نمود. درب و پنجره های یو پی وی سی توسط پیچ و مهره به قاب اولیه فلزی و یا سازه آجری، سیمانی و … متصل می شوند. فاصله و شکاف ها را نیز می توان با فوم یا سیلیکون پوشش داد و سرعت نصب را بالا برد.

مقاوت در برابر زلزله

مقاوم سازی ساختمان در برابر عوامل محیطی نظیر زلزله از جمله مسائلی است که همواره در ساختمان سازی مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از متریال های سبک و در عین حال مقاوم از افزودن بار مرده بر ساختمان جلوگیری می کند، بنابراین پروفیل های UPVC نقش مهمی در سبک سازی سازه و مقاوم سازی آن در برابر زلزله ایفا می کنند.

انعطاف پذیری بالا

پروفیل های یو پی وی سی از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و آنها را می توان با هر نوع انحنا و قوس خم نمود. پنجره های دو جداره ای که با این پروفیل ها ساخته می شوند، قابلیت نصب پرده کرکره ای و توری را دارند.

استحکام در برابر اشعه ماوراء بنفش

اشعه ماوراء بنفش خورشید منجر به کمرنگ شدن اشیاء و از بین رفتن رنگ آنها می شود. افزودن دی اکسید تیتانیوم به پی وی سی باعث می شود اشعه ماوراء بنفش انعکاس پیدا کند و تغییری در رنگ پروفیل ایجاد نگردد.

وزن سبک

وزن یو پی وی سی بسیار سبک است و بار اضافی بر ساختمان وارد نمی کند. علاوه بر آن حمل و نقل و نصب پروفیل های درب و پنجره ای که از این ماده ساخته می شوند آسان می باشد.

دوام و استحکام

پروفیل ها دارای طراحی خاصی هستند و از دیواره ها و کانال های عرضی و طولی تشکیل شده اند که نه تنها منجر به سبک شدن وزن پروفیل می شوند بلکه استحکام آن را نیز بالا می برند. پروفیل های گالوانیزه ای که متناسب با برخی کانال ها استفاده می شوند باعث تقویت پروفیل ها شده و نصب یراق آلات و اتصال آنها به داخل پروفیل های فلزی را آسان می کنند. علاوه بر آن مقاومت و دوام یراق آلات نیز افزایش می یابد.

مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی

تقویت کننده های گالوانیزه که در ساخت یراق آلات و پروفیل ها مورد استفاده قرار می گیرند، مقاومت آنها را در برابر مواد شیمی، عوامل زنگ زدگی و خوردگی افزایش می دهند.

خاصیت ضد حریق

UPVC ماده ای است که در شرایط احتراق کم خطر بوده و به محض خاموش شدن عامل حرارت دیگر نمی سوزد. علت اصلی این امر ترکیب این ماده با نوعی تعدیل کننده به نام CPE است. پروفیل های درب و پنجره دو جداره با وجود چنین تعدیل کننده ای خود به تنهایی مشتعل نمی شوند و در برابر آتش مقاومت بالایی دارند. افزودن تثبیت کننده های حرارتی نیز مانع از آسیب دیدگی پروفیل ها در برابر حرارت نور خورشید و هوای آزاد می شود. از ویژگی های بارز UPVC این است که در مجاورت با شعله به کندی می سوزد. شعله هایی که حرارت کمی دارند بر پروفیل های درب و پنجره اثر نمی گذارند.

نفوذناپذیری در برابر آب

آب بندها و درزگیرهای به کار رفته در قاب درب و پنجره ها و طراحی دقیق پروفیل آنها، از ورود آب به داخل ساختمان جلوگیری می کنند. این درب و پنجره ها در مناطق مرطوب و پر بارش بسیار کارآمد هستند زیرا حتی اگر آب به داخل آنها نفوذ کند به علت وجود آبرو در پروفیل ها، از درب و پنجره خارج خواهد شد.

کاهش مصرف انرژی

با استفاده از درب و پنجره های یو پی وی سی می توان به میزان قابل توجه تبادل حرارتی از طریق پنجره را در فصل زمستان کاهش داد. در نتیجه میزان مصرف انرژی گرمایشی به حدالقل می رسد و هزینه های آن نیز به نسبت کاهش می یابد.

استحکام در برابر شرایط مختلف آب و هوایی

درب و پنجره های دو جداره در برابر عوامل محیطی متعدد مانند باد، باران، گرد و غبار، آلودگی و … بسیار مقاوم هستند و به دلیل وجود نوارهای آب بندی دوگانه آسیب کمتری در برابر تغییر شرایط آب و هوایی میبینند.

ممانعت از ورود گرد و غبار

وجود نوارهای درزگیر و یراق آلات و قفل های مخصوص در درب و پنجره دو جداره از ورود گرد و غبار و آلودگی محیط بیرون به داخل ساختمان جلوگیری می کنند. این نوع درب و پنجره برای مکان هایی که میزان آلودگی هوا و ذرات معلق در آنها بالاست توصیه می شود.

نظافت آسان

در صورت آلوده و کثیف شدن پروفیل های UPVC امکان تمیز کردن آنها وجود دارد. آب و صابون از جمله پاک کننده هایی هستند که از ایجاد الکتریسیته و جذب آلودگی جلوگیری می کنند. اگر احتمالاً بر روی پروفیل ها خط و خش ایجاد گردد می توان سطح آنها را با مایع وکونول ترمیم نمود. هنگام تمیز نمودن پروفیل ها این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که مواد اسیدی و همچنین بنزین منجر به آسیب دیدگی آنها می شود.

درباره سرادر

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی وافزایش جمعیت وهزینه انرژی های حرارتی، استفاده بیشتر از دربهای اتوماتیک بعنوان یکی از ابزارهای حفظ انرژی وجلوگیری از ورود آلودگی وسروصدای تولیدشده از محیط بیرون بسیار کارآمد بوده ومورد استقبال قرارگرفته است.استفاده از دربهای اتوماتیک علاوه برمزایای فوق،باعث سهولت در ورود وخروج ها،حمل ونقل آسان وسایل از دربها،امنیت بیشتر و... می باشد.همچنین جلوه ای زیبا ومدرن به محلی کار یا زندگی شما می بخشد و باعث ایجاد محیطی آرام و دلپذیر می گردد . مهمترین مصارف دربهای اتوماتیک در ورودی ساختمانها،مغازه ها،مراکزخرید،بیمارستانها،رستورانها،هتلها،مراکز اداری ودولتی،بانک ها،قسمتهای امنیتی و...می باشد. شرکت درب اتوماتیک سرادُر باهدف ارایه انواع دربهای اتوماتیک ورودی ساختمانهای مدرن در سال 1386 تاسیس وفعالیت خودراآغاز نموده است.این مجموعه متشکل از تکنسین ها و کارشناسان مجرب فنی در زمینه صنعت درب اتوماتیک با پشتوانه سالها حضور در این عرصه و با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا قادراست انواع درب ها با استانداردهای معتبر اروپا وآسیا را برای مصرف کنندگان وکارشناس و متخصصین ساختمان تولید وعرضه نماید .شرکت سرادُر مفتخر است باعرضه بهترین نوع درب های اتوماتیک با گارانتی وخدمات پس ازفروش گسترده درسراسر کشور خدمات شایانی را ارائه نماید.

اطلاعات تماس

آدرس : مازندران - کمربندی امیرکلا جنب دانشگاه آریان

 

تلفن : 32355616 - 011

 

تهران : 88227941-021

 

ایمیل : info [at] saradoor.com

 

سامانه پیام کوتاه : 10002188227941

Template Design:Dima Group